3/5/2011 - 20:33

DEFRAGMENTATION 14. 5. 2011

FUTURISTICKÁ DUBOVÁ NOC S LEGENDÁRNÍM ADRIANEM SHERWOODEM


V sobotu 14. května 2011 se do pražského klubu Cross chystá vrcholná událost letošní klubové sezóny.

Konceptuální multižánrová noc DEFRAGMENTATION již řadu let představuje nové hudební i jiné umělecké formy a aktivity, vycházející především z fragmentů rozličných kulturních tradic, přeskládaných do nových experimentálních i tanečních postupů. Protentokrát je hostem jeden z nejpovolanějších, legendární producent a zvukový mág Adrian Sherwood.

Tento britský hudební vizionář je již od osmdesátých let určující osobností pro vývoj celé alternativní hudební scény, bezpočtem svých spoluprací s celou řadou světových umělců. Tato ikona experimentálního dubu k nám zavítá vůbec poprvé v historii a se svým live mixem představí starší i aktuální produkci ze své dílny, připravenou speciálně k třicátému výročí založení jeho vlivného labelu On-U Sound. Na mikrofonu jej doprovodí charismatický Ghetto Priest, jedna z nejvýraznějších tváří této značky. U nás je dobře známý také ze spolupráce s Asian Dub Foundation nebo Jamesem Hardwayem, s nimiž svým jedinečným a bezprostředním projevem již několikrát Prahu přesvědčil o svých nezaměnitelných kvalitách.

Tato speciální událost zároveň uvede nový label Defragmented, který koncepčně vychází z dosavadních spoluprací v rámci akcí Defragmentation.

Nový projekt Killah Dub, působící také pod značkou Mustakillah Sound, za nímž stojí pražský studiový producent a DJ Yukimura, tento večer představí svůj pilotní singl „GARRISON TOWN 2012“. Ten připravuje v exkluzivní spolupráci s Ghetto Priestem, Rebel MC aka Congo Natty na vokálech a ve studiové koprodukci právě s Adrianem Sherwoodem. Jedná se o manifestační skladbu, poukazující na současný stav globální civilizace, jenž je charakteristický kontrolou skrze virtuální masmédia. Je záznamem doby ve které žijeme, i obrazem budoucnosti, kam směřujeme, s odkazem na starodávné Mayské proroctví.

S dalším producentským počinem se představí také místní projekt „Anhedonia in Dub“ se speciálně připraveným setem pro tento večer. Dubstepový tábor bude reprezentovat DJ Abu, se kterým vystoupí nadaný hudebník Radimo. Svou originální selekci předvede i experimentující DJane Deus ex Machina a pestrou sbírku dubu z celého světa odhalí DJ Coltcharam. Spodní stage obsadí zásadní, v podzemí působící multižánrový soundsystém Roots’n‘Future.Připravte se na ojedinělou událost!


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.