8/3/2012 - 21:36

Release Party vol. 5

Slíbili jsme na rok 2012 bohatou nadílku, a tak se hlásíme s první letošní deskou, slíbeným "Dub Attitude EP". Jedná se o kompilaci dubových remixů z posledního alba kapely United Flavour - Attitude. Desku míchal zkušený britský inženýr Derek Fevrier, známý mimo jiné také spoluprácí s legendárními Twinkle Brothers. Z exkluzivního nevydaného materiálu dubových verzí a remixů, které se míchaly v Praze, jsme pak vybrali šest tracků a poskládali je na speciální vinylové EP. Exkluzivně i pro tento release byl znovu vytvořen track „On my own again“, na kterém hostuje skvělý a i u nás dobře známý britský vokalista Earl 16.

Už tradičně tento 12-ti palec pokřtíme a představíme na, v pořadí již páté, Release party v klubu Cross, za účasti přizvaných muzikantů ze skupiny United Flavour. Jako speciálního hosta jsme si přizvali v Evropě dobře zavedený projekt Jahtari se svým 8-bit reggae & dub stylem. Večer dále doplní v Praze sídlící britský selektor Mr. ISM a MC Turner z USA, za místní pak brněnská spojka RadioBufera a Jahly Soul za podpory dechové sekce ZZ Triple.
To vše proběhne v pátek 16. března v pražském Crossu, samozřejmě podpořené extra zvukem Roots&Future Sound Systemu.Pro všechny fandy dubu jasná povinnost!


UKÁZKA: On the Dub Side (Dereck Fevrier na mixu)


Jahtari jsou label a producentská parta z německého Leipzigu, kterou není třeba dlouze představovat. V Česku koncertovali už mnohokrát a několikrát přitom zamířili i do pražského Crossu. Svůj originální styl a zvuk, který oni sami nazývají DIGITAL LAPTOP REGGAE (DLR), vyvinuli na základě samplování her z legendárního 8-bitového počítače Commodore C-64. Hned prvními vydanými peckami způsobili v Evropě pozdvižení a přispěli tak k rostoucí popularitě znovu vzkříšeného digitálního reggae a dubu. K dnešnímu datu mají na svém kontě několik úspěšných singlů a EP s umělci jako Mikey Murka, Soom T nebo Solo Banton. Do Crossu je tentokrát přijede reprezentovat selektor Disrupt a MC Dressla.

Z moravské metropole nás přijede osvěžit svojí selekcí Ramon Ramirez z místní party RadioBuferaJahly Soul ze studia Rybydub z nedalekých Šlapanic aka Stepaz townu. Další část selekce vycházející zejména z odnoží anglického a francouzského dubu bude doprovázena tříčlenným torzem brněnského undregroundového dechařského projektu Zlé Žestě.

Netradiční bude tentokrát naše vystoupení, objevíme se za podpory živých nástrojů. Speciálními hosty pro tuto příležitost budou Standa, zkušený perkusionista, člen kapely United Flavour, a spolu s ním Radimo na saxofon a flétnu, působící také ve skupině Prago Union.


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.