2/5/2012 - 21:58

the Reggae Movement Exhibition

Roots&Future Sound System uvádí vernisáž mezinárodní výstavy The Reggae Movement Sound System: From Jamaica to Europe 1950-1995. Jak již název napovídá, tématem bude historie a vývoj fenoménu soundsystémů i jeho nejrůznějších transformací – ať už se jedná o DJskou kulturu, MCing, dub versions, dubplates, či „Bass culture“ jako celek – s kořeny v jamajských tančírnách, přes příchod do Evropy až po současnou reinkarnaci do elektronické taneční hudby. Text sestavil hudební historik Ronan Lynch (Irieland Music, One Drop IR/D), původní artwork jamajský umělec Michael Thompson a streetartová legenda Mau Mau z UK. Výstava proběhla již v několika evropských městech a nyní míří do Prahy.

Od 20 hodin bude doprovodný program zahájen přednáškami a projekcemi videomateriálů, po nichž bude následovat diskuse. Dále se představí alternativní solární soundsystémy, africká hudební scéna a sociální programy.

Přednášejícími budou Ronan Lynch (Irieland Music, One Drop IR/D), hudebník, žurnalista a šéfredaktor magazínu IrieUp, producent a dj Damalistik (Roots Survival /FR) a další hosté.

Po vernisáži bude následovat tématická afterparty v “37. komnatě”, na které vystoupí Jah Seal (Irieland Music IR/D), Roots Survival (FR), United Forces of Dub a Roots’n‘Future DJs. Tento večírek bude v neposlední řadě také pozvánkou na Sound systémový Survival Meeting 1.-3. června u Orlíku, obnovujícího tradici autonomních letních open-air festivalů.

Na akci bude rovněž k dispozici vegekuchyně a venkovní bar Hustánek od HUS23.


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.