21/11/2012 - 20:54

Release party vol. 6

SANDEENO (UK), FIRESON (KEN), RIDDIMSHOT, 14/12/2011 CROSS CLUB


Pátek 14. prosince je přesně to datum a Cross club přesně to místo. Svoláváme všechny reggae a dub heads, protože United Forces of Dub se hlásí s další novinkou. Již dříve jsme avizovali spolupráci s kapelou RiddimShot a nyní dochází k odhalení. Jedná se o tři tracky založené na hudebním podkladu právě zmíněné kapely. Riddim se nese v nejlepší tradici roots reggae se zvukovým otiskem Mustakillah Studia. Za mikrofonem se opět objeví umělci z různých koutů světa. Jamajku, Spojené Království a Keňu zde reprezentují Sandeeno, Dark Angel a Fireson Bantu.

Release party proběhne jak jinak než ve spřízněném klubu Cross a to za účasti výše zmíněných vokalistů Sandeena a Firesona, kteří vystoupí naživo s kapelou Riddimshot a dále pak doprovodí United Forces of Dub v jejich sound systémovém setu. O warm up se postará duo Petr Míkovec a Jakub Johánek a o zakončení místní Fyah Sound. Spodní stage obsadí Roots'n'Future DJs.


Sandeeno

Sandeeno se sice narodil v Birminghamu ve Velké Británii, ale vyrůstal a byl vychován v okrese Manchester na Jamajce a to mimochodem ve stejné komunitě, kde vyrůstali i umělci jako Garnet Silk nebo Tony Rebel. Hudební kariéru odstartoval jako deejay Superman doprovázen kolegou Spidermanem. Do posluchačského povědomí vstoupili už debutovým albem produkovaném Ranking Joem. Během následujících let spolupracovali s různými producenty a vydávali na zásadních labelech jako King Jammy’s, Shocking Vibes nebo Penthouse. Opravdovým přelomem bylo úspěšné a kritikou vřele přijaté album "IT AIN’T EASY" z roku '93, po kterém následovalo turné ve Švýcarsku. Po jeho skončení se duo rozdělilo, Spiderman se vrátil na Jamajku a Superman – teď už jako Sandeeno – zůstal v Evropě. Usadil se v Anglii, kde roku '96 zabodoval hitem "TEAR DOWN BABYLON", z dnes již legendárního stejnojmenného alba. Singl se vyšplhal až na první příčku reggae hitparády, kde setrval po dobu několika měsíců a dočkal se i mnoha remixů, včetně toho nejslavnějšího junglového, vydaného na kultovním labelu Knowladge & Wisdom. Sandeeno se pro svůj originální projev a skvělý zpěv stal žádaným artiklem, což ho dovedlo ke spolupráci s elitními producenty jako Gussie P, Blacker Dread či studio Fashion, s kterými vydal nespočet singlů. Po novém miléniu mu vyšlo tématické album "GUNCRIME GONE CRAZY", kde dokázal žánrovou nespoutanost od roots k dubu přes raggamuffin až k r'n'b. V součastnosti hojně spolupracuje se známým britským producentem Dougie Wardropem (Bush Chemist), jejichž zatím posledním počinem je loňské album "The Heathens" na značce Conscious sounds s hitem "BAD MIND", známým také ze singlu United Forces of Dub. Novinka "Gun down" tak bude jejich druhou spoluprací.


Fireson

Fireson Bantu je umělec, kterého u nás jíž není třeba široce představovat. Místnímu publiku je znám např. peckou "Babylon waan tear me" na našem "Amiga Riddimu" a rovněž nespočtem vystoupení po celé České republice a čerstvě i spoluprací s další místní produkcí Cocojammin. Fireson je talentovaná naděje keňského a dost možná i celého afrického reggae. Hudba jej ovlivňovala již od útlého věku a brzy se jí začal věnovat aktivně. Do širokého povědomí vstoupil v roce 2005 se singlem "Nairobi Too Rough" na Ark-Angel Records. Na stejném labelu podpořil svou rostoucí popularitu dalšími hity jako "God Bless" nebo "She Want Fire". Hitem se stala nahrávka "Police Brutality" nazpívaná společně s jamajskou reggae hvězdou Ginjahem. Momentálně se Fireson zdržuje v Praze a soustředí se na studiovou produkci převážně s United Forces crew a na živé sound systémové nebo koncertní vystupování po Evropě.


Riddimshot

Česká kapela Riddimshot působí na hudební scéně v různých sestavách již od roku 2001. Od svého založení vystupovala hlavně jako backing band se zpěváky jako King Kalabash, Baron Black, U-cee a dalšími. Neustále se vyvíjející projev kapely přechází ze zvuku roots reggae až do moderní podoby reggae, dancehallu, dubu a hip-hopu. V současnosti, vedle lety sehrané a prověřené rytmiky, kapelu tvoří zkušení hudebníci hrající a spolupracující i s kapelami United Flavour, Švihadlo, atd. Základní myšlenkou nynější sestavy Riddimshot je kromě vytváření vlastní studiové produkce, rozvíjet se a fungovat především jako kvalitní backing band, schopný doprovázet umělce napříč žánrovým spektrem moderní urban music. V současnosti mají také připravený program s výše zmíněným Firesonem Bantu.


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.