2/10/2010 - 16:03

Druhý release UFD10-02

Obal UFD10-02

Druhý release UFD10-02 je již na světě. Nyní se dostává do distribucí a vy si ho budete moci pořídit na všech dostupných místech. Seznam těchto míst a obchodů můžete najít v sekci odkazy.


Na první straně představuje svoji novinku u nás dobře známý Jah Free. Svým charismatickým hlasem sděluje poselství, jehož obsah jasně naznačuje už název skladby – “Run Babylonian”. Babylon se jistě bude třást pod náporem hutné basy, která je pro Jah Freeho produkci velmi specifická. Stejně typický je i programing bicích, udávajicí velmi svižný beat podpořený výraznými klávesovými skanky, které podbarvuje zvuk starožitných hammondek. Celou skladbou prostupuje syntetický clavinetový riff, doplňující basovou linku, který tak celkově dotváří výrazný groove. Dubová verze této skladby v temnějším, přitvrzeném mixu, je dobrou ukázkou řemeslné zručnosti zkušeného dubového inženýra pracujícího s celou řadou efektových procesorů, které skladbě dodávají nový rozměr.


Na straně druhé se potkávají zajímavý trinidadský vokalista Juakali a matador české dubové scény Syncro. Tentokráte, nikoliv na jeho vlastním, více než dekádu působícím, karlovarském labelu GunJah, přichází s kompozicí “Long Time Badman”, do níž Juakali přesvědčivě toastuje zpověď ze svých životních zkušeností. Skladba je rovný stepper s odlechčeným groovem, který tak dává vyniknout práci jednotlivých nástrojů. Potemnělou atmosféru skladby vykresluje nosné dechové téma se synteticky echovaným zvukem, doplněné kytarovým riffem, phaserovanými klavesovými skanky a v prostoru se rozléhající syntezátorové plochy. Dubový mix je víceméně instrumentální verzí originálu, ve které lépe vynikne Syncrova studiová práce s jednotlivými nástroji. Celou atmosféru pak doplňují útržky Juakaliho vokálu.


Ukázky a další informace najdete na stránkách našeho katalogu.


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.