8/12/2010 - 12:17

Křest UFD10-03

Letošní rok pomalu končí a United Forces of Dub se s ním hodlá rozloučit po svém. Venku mrzne, sněží, mrholí a člověk má sotva chuť vystrčit paty z domu. Věřte ale, že je to pravý opak toho, co se na Vás chystá v polovině prosince v pražském Crossu a brněnské Flédě. Především a hlavně je to křest našeho již v pořadí třetího vinylu a za další již tradičně řádná a poctivá tancovačka s extra zvukem. Ptáte se koho na desce očekávat tentokrát?


S hrdostí oznamujeme, že skladbu na mezinárodní stranu připravil producent, majitel Conscious Sounds labelu a studia a také zakládající člen seskupení Bush Chemists - Dougie Wardrop aka Dougie Conscious. Vokál jeho digitalní vypalovačky obstaral náš velký oblíbenec a zpěvácká legenda Sandeeno, předvádějicí v této skladbě typický jamajský "waterhouse style", který proslavily takové legendy jako Nitty Gritty či Tenor Saw. Domácí polovinu nového desetipalce zaujímá jeden z pionýrů místní elektronické hudební scény Petr Míkovec. Ten přispěl podmanivým stepper dubem obohaceným povznášejícím zvukem melodiky.


Nastala chyba při načítání přehrávače

A1 Sandeeno meets Dougie Conscious - Bad Mind

Naši příznivci vědí, že každý křest je neuprosná a nabitá událost, končící v pozdních ranních hodinách. Zvykem bývá, že naživo představujeme oba autory z nově vycházející desky a tento zvyk měnit nehodláme. To znamená Petr Míkovec za gramofony s vybranou selekcí i svou nevydanou produkcí a zlatý hřeb mocní Bush Chemists, tentokrát ve složení Dougie Conscious s King Generalem, jako dalším vynikajícím představitelem "waterhouse style" a zároveň výborným DJem za mikrofonem. Samozřejmostí bude i vystoupení United Forces of Dub v doprovodu MC Ras Jahdona do konce večera. Opět očekávejte klasické svěží kousky i čerstvé exkluzívní duby.


Nastala chyba při načítání přehrávače

AA1 Petr Míkovec - Rootstock

Dougie Wardrop aka Dougie Conscious a jeho seskupení Bush Chemists není pro ceské fanoušky neznámým pojmem. Poprvé se zde představili v listopadu 2008 v původmím složení Dougie Conscious, Chazbo a Culture Freeman.

Conscious Sounds label a studio jsou významnou esencí dnešní dubové scény. Obojí, jak jeho samotná produkce datující se od konce roku 1990, či podoba studiového inženýra výraznou měrou přispěla k dnešní tváři tohoto žánru v Evropě a počítá se do jejího zlatého fondu. Sám, nebo ve spolupáci s jinými umělci operující pod názvy jako Bush Chemists, East meets West, Messenjah, Dub Specialist, Hydroponics či Centry, vystřelil do světa jména jako Culture Freeman, Singer Blue, King General, Barry Isaacs nebo vrátil Kenny Knotse do hudebního světa. V jeho studiu v Londýně se denně setkává dubová komunita z celé Evropy a přináší sem svůj sýrový materiál, který Dougie mixuje, upravuje a finalizuje. Otisk jeho stylu tak máte možnost slyšet ze spousty dubových skladeb současnosti.


King General & Bush Chemists - Got To Be Conscious video na youtube

King General je stejně jako jeho kamarád a kolega Dougie Wardrop rodák z londýnké čtvrti Hackney. Zde oba výrustali a zde se také již v mládí seznámili. Hackney vždy bylo a je významnou oblastí kultury, se spoustou takzvaných Community Center. Skoro každá tato sídlištní organizace měla nějaký svůj soundsystém a zde se také King General seznámil s reggae.

Jeho začátky jako zpěváka byly kruté, jako běloch neměl jedoduché prosadit se mezi černými chlapci. Mnohem později se přes doporučení společného kamaráda dostává k Dougiemu do studia a nahrává první dubplaty a singly. Skladby na tancovačkách zabraly a fungující spolupráce vedla v roce 1996 k prvnímu společnému albu: King General Bucks Up Pon De Bush Chemists - Money Run Tings. Rodina a některé další faktory načas přerušily Generalovu hudební dráhu. Jsou to zhruba dva roky zpátky, kdy náhodou na ulici potkal starého kamaráda Chazba a následně pocítil touhu vrátit se k nahrávání. Výsledkem je album King General Re encounters Bush Chemists - Broke Again (2009). Zároveň s tímto albem se King General poprvé od začátku kariéry dostává k živému vystupování a to stojí za to!


Video - Rozhovor s King Generalem ( pouze anglicky, ale s pěkným přízvukem :) )

Petr Míkovec se v hudbě aktivně pohybuje od roku 1996. Reggae a dubovým fanouškům je znám hlavně z působení v české kapele Ilam, kde obstarával hru na klávesy a harmoniku. Petrova cesta k dubu vedla přes elektronickou muziku, jíž objevil díky hip hopu a jiné samplované muzice. Přes kompilaci Logical Trance se poddal kouzlu čiré elektroniky a na elektronické reggae narazil přes kompilaci Journeys Into Outer Bass 1995, která ho takhle od konce přivedla až k reggae a dubu. Tomuto stylu se věnuje jako producent a od roku 2003 i jako selector. V roce 2000 vyšlo u už neexistujícího Virtual labelu žánrově rozličné album Vogelwijk. V čistě dubové podobě se představuje peckou Rootstock na našem labelu United forces of Dub.


A aby vše proběhlo dle řádných dubových regulí, připravte se na obligátní extra soundsystém. Doporučujeme špunty do uší s sebou!


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.