16/3/2016 - 22:47

David RodiganDAVID RODIGAN, 17.03.2016, 20.00


Ve čtvrtek 17. 3. 2016 se můžete těšit na vystoupení Davida Rodigana, který je díky své bezmezné vášni pro reggae na hudebním výsluní už neuvěřitelných 35 let. Kromě svých radiových shows je David Rodigan známý tím, že jako jeden z mála bělochů v clashích porazil přední jamajské sound systémy z Karibiku, USA a Anglie a vydobyl si tak celosvětový respekt. V roce 2012 zvítězil v "ultimátním souboji" a získal Champion Trophy na World Clash Reset v New Yorku. S uskupením Rebel Sound (Chase & Status, Shy FX) pak vyhrál Red Bull Culture Clash 2014.

Kromě headlinera zahrají české crews Forward March Posse a taky my United Forces of Dub.
Čtvrtek 17. března 2016 // 20:00-05:00
Strom Club, Tachovské náměstí 5, Praha 3


18/12/2015 - 20:39

Stand High PatrolSTAND HIGH PATROL feat. PUPAJIM, ROOTYSTEP, MAC GYVER & MERRY, 30.01.2016, 20.00


Stand High Patrol je unikátní francouzský dubový projekt. Parta z deštivého Brestu, která má ve svém středu charizmatického vokalistu Pupa Jima se 30. ledna 2016 poprvé představí v Praze. Eklektickou audiovizuání show v plné sestavě bude hostit multifunkční prostor MeetFactory. Premiérové vystoupení Stand High Patrol se zrodilo díky spojení tří subjektů. Na popud pánů z New Wave Praha, jako oslava deseti let fungování pořadu Scéna s Jakubem Johánkem(ex Dubový High) na Radiu Wave a především jako další zásadní večer kolektivu pořádající soundsystémové akce pod názvem International Dub Convention. To vše s podporou těžkotonážního jičínského soundsystému Black Diamond a smetánky české dubové scény.

>>Celý text16/10/2014 - 19:49

International Dub Convention vol. 4INTERNATIONAL DUB CONVENTION, 31.10.2014, 21.00

Rewind!! International Dub Convention přichází podruhé do industriálních prostor žižkovského Nákladového nádraží! Po úspěšné červnové soundsystémové konferenci se skvělou atmosférou a mimořádnou hudební selekcí přichází další velká kulturní událost, tentokráte s konceptem zaměřeným na dubové live acty. Na dvou sound systémech Roots`n`Future a R2D2 se představí zahraniční hosté a několik místních projektů v dubovém mixu s živými muzikanty.

IDC navazuje na nepřetržitou tradici soundsystémové subkultury a dubových akcí, které u nás mají pevné kořeny již od konce devadesátých let. Staví na komunitním přístupu a DiY étosu soběstačnosti, hudební i stylové otevřenosti, s důrazem na obsah i formu, pronikající skrze basové linky tělem i lidskou myslí. Důležitost je rovněž kladena na symbolický výběr prostředí, práce s prostorem i jeho vizualizaci.

>>Celý text17/5/2014 - 15:01

International Dub Convention

INTERNATIONAL DUB CONVENTION, 6.6.2014, 21.30


Co je to “dub conference”? Pokud dorazíte na akci s takovýmto označením, pravděopodobně na místě najdete hned několik zvukových stěn, rozmístěných po celém prostoru. Přítomné aparatury se postupně střídají v hraní a tento tradiční koncept se díky své jedinečnosti stal světovým fenoménem. V současné době se těší velké oblibě a nezadržitelně se šíří po celé Evropě. Zároveň ho můžete znát například z legendární pravidelné londýnské noci University Of Dub, kde se představují nejzásadnější sound systémy nejen britské dubové scény jako jsou Jah Shaka, Aba Shanti I, Iration Steppas nebo King Shiloh. Dub conference je zážitek, jaký si z klasického koncertu nebo běžné party neodnesete, protože interakce, která mezi jednotlivými soundy v průběhu celého večera probíhá, je vskutku unikátní a neopakovatelná. >>Celý textNejbližší akce

Další akce připravujeme ...

VIDEO

Kenny Knots meets Mustakillah Sound

Dem don't know (Official Video)Juakali

Revolution Now (Official Video)IRIE UP magazín

Buy United Forces Of Dub releases Juno Download