16/10/2014 - 19:49

International Dub Convention vol. 4INTERNATIONAL DUB CONVENTION, 31.10.2014, 21.00

Rewind!! International Dub Convention přichází podruhé do industriálních prostor žižkovského Nákladového nádraží! Po úspěšné červnové soundsystémové konferenci se skvělou atmosférou a mimořádnou hudební selekcí přichází další velká kulturní událost, tentokráte s konceptem zaměřeným na dubové live acty. Na dvou sound systémech Roots`n`Future a R2D2 se představí zahraniční hosté a několik místních projektů v dubovém mixu s živými muzikanty.

IDC navazuje na nepřetržitou tradici soundsystémové subkultury a dubových akcí, které u nás mají pevné kořeny již od konce devadesátých let. Staví na komunitním přístupu a DiY étosu soběstačnosti, hudební i stylové otevřenosti, s důrazem na obsah i formu, pronikající skrze basové linky tělem i lidskou myslí. Důležitost je rovněž kladena na symbolický výběr prostředí, práce s prostorem i jeho vizualizaci.

V rámci tohoto večera Dub Convention uvítá domácí umělce i vzácné hosty z britské ostrovní scény. Se svou výjimečnou kombinací tradičního dubu a současné basové muziky vystoupí Alpha Steppa, pokrevně i spirituálně spřízněný s legendami žánru - kultovním britským projektem Alpha & Omega, zároveň posouvající hranice tohoto stylu aktuálním a vlastním inovativním zvukem. Na mikrofonu jej podpoří další výrazná osobnost současné reggae a dubové scény, irský vokalista Cian Finn, známý jak ze spoluprací s veterány jako jsou Mad Professor nebo Zion Train, tak i ze současné generace dubových a dubstepových producentů jako Radikal Guru, Prince Fatty, Dubkasm nebo například, Mungos Hi-Fi, jejichž vystoupení uvedla IDC na Nákladovém nádraží ve své premiéře.

Domácí live aktovou scénu zastoupí svým aktuálním programem uskupení Boanerges, jež se skládá ze zkušených pražských hudebníků z již nevystupujících kapel Urban Bushman a Nebiba a také nově vzniklý projekt Shakk-Attack, jehož jádro tvoří členové Roots’n’Future Soundsystému. Celým večerem budou provázet v Praze působící Riddim Tuffa, selektoři a rovněž zástupci R`n`F a labelu United Forces of Dub, ale také Jakub Johánek, Petr Míkovec a Teamatique ve svém speciálním live setu a vše odstartuje dubová sekce R2D2 Soundsystému.

I tentokrát bude prostor doplněn vizualizacemi a zároveň i vylepšenými bary od Prostoru Husitská 23.

ALPHA STEPPA /UK

Alpha Steppa je producent, selektor a hudebník, který má v dubovém žánru hlubokou průpravu. Vedle svého sólového působení, kdy navíc vede velice aktivní label Steppas Records /Trigram, je i součástí projektu Dub Dynasty, v němž současně působí se členy kultovního seskupení Alpha & Omega. Před nedávnem společně vydali již v pořadí druhé album, které nese název “Thundering Mantis”. Další spolupráce tento mladý Londýňan navázal s umělci jako Linval Thompson, Lee Perry, Lutan Fyah nebo Joe Arriwa. Jeho produkce se dočkala i remixových verzí od dalšího legendárního producenta Roba Smitha alias RSD nebo polského Radikal Guru. Se svým setem už procestoval mnoho koutů světa od Austrálie, přes východní Asii, po Evropu či Velkou Británii. Při těchto cestách vystoupil také na festivalech jako je Outlook, One Love UK nebo na londýnském Nothing Hill Karnevalu.


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.