18/12/2015 - 20:39

Stand High PatrolSTAND HIGH PATROL feat. PUPAJIM, ROOTYSTEP, MAC GYVER & MERRY, 30.01.2016, 20.00


Stand High Patrol je unikátní francouzský dubový projekt. Parta z deštivého Brestu, která má ve svém středu charizmatického vokalistu Pupa Jima se 30. ledna 2016 poprvé představí v Praze. Eklektickou audiovizuání show v plné sestavě bude hostit multifunkční prostor MeetFactory. Premiérové vystoupení Stand High Patrol se zrodilo díky spojení tří subjektů. Na popud pánů z New Wave Praha, jako oslava deseti let fungování pořadu Scéna s Jakubem Johánkem(ex Dubový High) na Radiu Wave a především jako další zásadní večer kolektivu pořádající soundsystémové akce pod názvem International Dub Convention. To vše s podporou těžkotonážního jičínského soundsystému Black Diamond a smetánky české dubové scény.

Stand High Patrol rozhodně nejsou klasickým zástupcem frankofonního dubu. Selektor Rootystep, operátor MacGyver a MC Pupa Jim se od přelomu tisíciletí prezentují hybridním, dynamickým stylem, který sami nazývají jako “Dub a Dub”. Jejich produkce je silně inspirovaná digitální érou let osmdesátých, a i když se bezpochyby řadí k současným špičkám tohoto žánru, jako jsou Mungo's Hifi, Conscious Sounds nebo Jahtari, jejich projev s přesahy mimo žánr bez problémů poznáte. Zatím posledním albem bretaňských mušketýrů je “A Matter of Scale”, které vyšlo na začátku roku 2015 na domácím labelu Stand High Records. V Praze Stand High Patrol navíc doprovodí jejich nová akvizice, trumpetista Merry.

Lokální umělce bude v MeetFactory reprezentovat několik zásadních postav místní dubové scény. Mezi ně rozhodně patří selektoři, dlouholetí organizátoři dubových akcí a zástupci pražského labelu United Forces of Dub a v Praze usazený slovenský rodák, Dj a producent Riddim Tuffa, který pravidelně objíždí soundsystémové večírky po celé Evropě. Obě výše zmiňované jednotky se společně věnují i organizaci International Dub Convention. Speciálním živým setem pak proslulá čtveřice Petr Míkovec, Jakub Johánek, Dj Teamatique a hostující perkusionista Martin Krejčí oslaví deset let fungování pořadu Scéna s Jakubem Johánkem na Radiu Wave(ex Dubový High). Selekci si pochopitelně připravi i pánové z Black Diamond. Tahle jičínská parta si do Prahy přiveze svůj rozšířený soundsystém a hudební zážitek tak umocní silným a přesným zvukem s osmi basovýmy ”scoop” boxy.

O vizuální stránku večera se postará resident pražských soundsystémových akcí a člen Lunchmeat kolektivu, VJ Zephyd. Začínáme ve 20:00, určitě nezapomeňte přijít včas.LINE UP:
Stand High Patrol / Pupajim, Rootystep,Mac Gyver, Merry
United Forces Of Dub
Riddim Tuffa
Petr Míkovec, Jakub Johánek, Dj Teamatique a Martin Krejčí / Live
Black Diamond Sound System / novej 8 scoop's set-up
VJ Zephid


Sob. 30th Ledna 2016 // 20:00-05:00
Vstupenky v předprodeji zakoupíte v sítích Goout.cz za 260,-, na místě do 21:30 za 300,- a po 21:30 za 350,-
MeetFactory, Ke Sklárně 15, 15000 Praha


ZPĚT

Nejbližší akce

Žádné akce nejsou zatím v plánu.