21/11/2012 - 20:54

Release party vol. 6

SANDEENO (UK), FIRESON (KEN), RIDDIMSHOT, 14/12/2011 CROSS CLUB


Pátek 14. prosince je přesně to datum a Cross club přesně to místo. Svoláváme všechny reggae a dub heads, protože United Forces of Dub se hlásí s další novinkou. Již dříve jsme avizovali spolupráci s kapelou RiddimShot a nyní dochází k odhalení. Jedná se o tři tracky založené na hudebním podkladu právě zmíněné kapely. Riddim se nese v nejlepší tradici roots reggae se zvukovým otiskem Mustakillah Studia. Za mikrofonem se opět objeví umělci z různých koutů světa. Jamajku, Spojené Království a Keňu zde reprezentují Sandeeno, Dark Angel a Fireson Bantu.

Release party proběhne jak jinak než ve spřízněném klubu Cross a to za účasti výše zmíněných vokalistů Sandeena a Firesona, kteří vystoupí naživo s kapelou Riddimshot a dále pak doprovodí United Forces of Dub v jejich sound systémovém setu. O warm up se postará duo Petr Míkovec a Jakub Johánek a o zakončení místní Fyah Sound. Spodní stage obsadí Roots'n'Future DJs. >>Celý text10/6/2012 - 12:17

Digitální downloady, OBF a vůbec ...

Ačkoli to na venek vypadá, jako by se momentálně nic nedělo, tak opak je pravdou. V uznávaném evropském reggae magazínu Riddim se objevila recenze na naše Amiga Riddim EP a chystají i článek o posledním vinylu Dub Attitude, který je stále v distribuci. Rozpracovali jsme nový riddim kapely Riddimshot nazpívaný Firesonem a chystáme i další 10" s materíálem od Mungos Hifi. Také jsme dokončili zveřejnění celého katalogu, vyjma posledniho Dub Attitude EP, na Internet a všechny releasy jsou nyní k mání i jako digitální download, takže nás mužete podpořit koupí kvalitní mp3 nebo wavu. Pro začátek probíha distribuce skrz junodownload.com a nebo přes bandcamp.com.Zanedlouho se mužete těšit na Mighty Sounds 2012 kam jsme pozvali top a top dub soundsystem OBF! O dalších novinkách budeme brzo informovat.
2/5/2012 - 21:58

the Reggae Movement Exhibition

Roots&Future Sound System uvádí vernisáž mezinárodní výstavy The Reggae Movement Sound System: From Jamaica to Europe 1950-1995. Jak již název napovídá, tématem bude historie a vývoj fenoménu soundsystémů i jeho nejrůznějších transformací – ať už se jedná o DJskou kulturu, MCing, dub versions, dubplates, či „Bass culture“ jako celek – s kořeny v jamajských tančírnách, přes příchod do Evropy až po současnou reinkarnaci do elektronické taneční hudby. Text sestavil hudební historik Ronan Lynch (Irieland Music, One Drop IR/D), původní artwork jamajský umělec Michael Thompson a streetartová legenda Mau Mau z UK. Výstava proběhla již v několika evropských městech a nyní míří do Prahy.

Od 20 hodin bude doprovodný program zahájen přednáškami a projekcemi videomateriálů, po nichž bude následovat diskuse. Dále se představí alternativní solární soundsystémy, africká hudební scéna a sociální programy.

Přednášejícími budou Ronan Lynch (Irieland Music, One Drop IR/D), hudebník, žurnalista a šéfredaktor magazínu IrieUp, producent a dj Damalistik (Roots Survival /FR) a další hosté.

Po vernisáži bude následovat tématická afterparty v “37. komnatě”, na které vystoupí Jah Seal (Irieland Music IR/D), Roots Survival (FR), United Forces of Dub a Roots’n‘Future DJs. Tento večírek bude v neposlední řadě také pozvánkou na Sound systémový Survival Meeting 1.-3. června u Orlíku, obnovujícího tradici autonomních letních open-air festivalů.

Na akci bude rovněž k dispozici vegekuchyně a venkovní bar Hustánek od HUS23.14/4/2012 - 22:59

Dub Attitude je venku

Dub Attitude - Front Cover

S hrdostí představujeme náš nový vinyl, kompilaci Dub Attitude, která obshauje dubové mixy z alba Attitude od pražských United Flavour. United Flavour jsou po dvou dobře přijatých albech a několika evropských turné rozhodně jednou z nejúspěšnějších českých reggae kapel. Už samotný název téhle multikultůrní kapely vystihuje její zvuk, unikátní mix současného reggae, world music, latina a hip hopu. Hudbu, pod kterou je podepsán hlavně producent a basák afrického původu Djei, doplňuje okouzlující španělská zpěvačka Carmen. Album mixoval zkušený britský inženýr Dereck Fevrier, znamý mimo jiné spoluprací s legendárními Twinkle Brothers, v pražském studiu Faust. Z toho exkluzivního materiálu jsme vybrali 6 tracků včetně zbrusu nového vokálního mixu „On my own again“ s Earlem 16 a vyrobili tento limitovaný 12-ti palec. Deska je připravena, chystáme se s ní do distribuce a brzo bude dostupná u všech seriozních prodejců. Nedočkavý zájemci mohou objednávat přímo u nás na . Více o desce najdete v našem katalogu, informace o původním albu Attitude na stránkách United Flavour http://www.unitedflavour.com/.Nejbližší akce

Další akce připravujeme ...

VIDEO

Kenny Knots meets Mustakillah Sound

Dem don't know (Official Video)Juakali

Revolution Now (Official Video)IRIE UP magazín

Buy United Forces Of Dub releases Juno Download